Hoppa till sidans innehåll

Topplistor i varje gren


Herrar kula

  1. Niclas Snällfot 15.16
  2. Donald Bergman 15.15
  3. Sami Alajärvi 13.32
  4. Mikael Snällfot 12.65
  5. Birger Snällfot 12.33

Herrar spjut

  1. Mikael Snällfot 76.17
  2. Leif Lundmark 62.06
  3. Anders Särkimukka 54.10
  4. Niclas Snällfot 53.60
  5. Björn Nyberg 52.50

Herrar diskus

  1. Donald Bergman 53.28
  2. Niclas Snällfot 46.14
  3. Leif Lundmark 43.46
  4. Sami Alajärvi 42.10

Herrar slägga

  1. Sami Alajärvi 54.72
  2. Niclas Snällfot 49.00
  3. Donald Bergman 44.88
  4. Mats Andersson 43.30
  5. Christer Tellebo 38.52

Herrar 100m

  1. Mathias Johansson 11.20
  2. Stefan Utsi 11.69
  3. Roger Thorneus 11.71
  4. Anders Olofsson 11.96
  5. Hans Andersson 12.48

Herrar 200m

  1. Stefan Utsi 22.95
  2. Stefan Utsi 23.03
  3. Roger Thorneus 23.88
  4. Stefan Rapp 24.17
  5. Anders Olofsson 24.38

Herrar 400m

  1. Stefan Utsi 52.30
  2. Petri Spets 54.11
  3. Petri Alajärvi 54.93
  4. Alvar Ejeblad 55.80
  5. Hans Andersson 56.49

Herrar 800m

  1. Petri Alajärvi 1.59,50
  2. Alvar Ejeblad 1.59,80
  3. Peter Isberg 2.06,90
  4. Allan Eliasson 2.10,10
  5. Petri Spets 2.11,75

Herrar 1500m

  1. Peter Isberg 4.18,38
  2. Petri Alajärvi 4.34,10
  3. Allan Eliasson 4.35,00
  4. Alvar Ejeblad 4.35,40
  5. Stefan Hämäläinen 4.38,46

Herrar 5000m

  1. Peter Isberg 16.52,80
  2. Stefan Hämäläinen 17.43,61
  3. Tore Winnebäck 18.20,80
  4. Börje Andersson 20.15,60

Herrar 400m häck

  1. Petri Alajärvi 1.07,00
  2. Sami Alajärvi 1.10,50
  3. Stefan Hämäläinen 1.11,07
  4. Mats Andersson 1.21,70
  5. Niclas Snällfot 1.25,80

Herrar 110m häck

  1. Krister Jonsson 17.00
  2. Stefan Rapp 18.00
  3. Anders Särkimukka 20.17
  4. Jörgen Lindmark 21.27

Herrar höjdhopp

  1. Tommy Rauhala 1.85
  2. Rami Spets 1.80
  3. Anders Karlsson 1.80
  4. Alvar Ejeblad 1.80
  5. Krister Jonsson 1.76

Herrar längdhopp

  1. Mathias Johansson 7.54
  2. Rami Spets 6.32
  3. Tommy Rauhala 6.28
  4. Anders Olofsson 6.20
  5. Jakob Lindfors 6.09

Herrar tresteg

  1. Mathias Johansson 14.35
  2. Anders Olofsson 13.42
  3. Tommy Rauhala 12.82
  4. Rami Spets 12.50
  5. Petri Spets 12.29

Herrar stavhopp

  1. Ulf Andersson 3.20
  2. Glenn Lahti 3.10
  3. Jörgen Lindmark 3.10
  4. Rami Spets 3.05
  5. Peter Grape 2.80


Damer kula

  1. Katarina Nilsson 10.58
  2. Anette Snällfot 9.60
  3. Annika Jonsson 9.60
  4. Maria Snällfot 8.82
  5. Anne Karvonen 8.77

Damer spjut

  1. Victoria Stöckel 37.23
  2. Anne Karvonen 35.14
  3. Annika Jonsson 29.72
  4. Katarina Nilsson 28.06
  5. Anette Snällfot 27.10

Damer diskus

  1. Katarina Nilsson 30.54
  2. Anne Karvonen 30.30
  3. Anette Snällfot 26.90
  4. Annika Jonsson 26.36
  5. Maria Snällfot 23.98

Damer höjdhopp

  1. Victoria Stöckel 1.67
  2. Anette Snällfot 1.58
  3. Anne Karvonen 1.50
  4. Saskia Mejerhöffer 1.43
  5. Katarina Sevä 1.41

Damer längdhopp

  1. Ida Niia 5.53
  2. Victoria Stöckel 5.23
  3. Amanda Fredriksson 5.19
  4. Katarina Sevä 5.10
  5. Saskia Mejerhöffer 4.94

Damer tresteg

  1. Ida Dufva 12.11
  2. Ida Niia 11.74
  3. Victoria Stöckel 10.27
  4. Amanda Fredriksson
  5. Christel Häggström 9.96

Damer 100m

  1. Amanda Fredriksson 12.87
  2. Ida Niia
  3. Victoria Stöckel 13.23
  4. Malin Sunna 13.24
  5. Katarina Sevä 13.65

Damer 200m

  1. Victoria Stöckel 26.99
  2. Katarina Sevä 28.37
  3. Hanna Elenius 28.57
  4. Malin Sunna 29.70
  5. Christel Häggström 30.00

Damer 400m

  1. Victoria Stöckel 1.05,71
  2. Katarina Sevä 1.12,90
  3. Malin Sunna 1.14,90
  4. Marlene Häggström 1.19,36
  5. Anne Karvonen 1.24,10

Damer 400m häck

  1. Victoria Stöckel 1.08,30

Damer 800m

  1. Victoria Stöckel 2.27,29
  2. Annika Luttunen 2.33,21
  3. Pia Lahdenperä 2.33,90
  4. Christel Häggström 2.36,43
  5. Maria Johansson 2.38,60

Damer 1000m

  1. Victoria Stöckel 3.19,70

Damer 1500m

  1. Pia Lahdenperä 5.36,90

Hittar du fel eller vill komplettera ovanstående listor så är vi tacksamma om du kontaktar oss.

Uppdaterad: 03 MAR 2016 17:17

Nedre Soppero IK


TACK

till våra sponsorer

Agio System & Kompetens AB

 

Atlas Copco

 

Falks Tryckeri & Brodyr

 

 

 

Polarglas

 

SSC

Postadress:
Nedre Soppero IK - Friidrott
Föraregatan 38B
98139 Kiruna

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: [saknas] Information

Se all info